ANA SAYFA

 

 

Murat Çiftkaya

                      yazar

ANA SAYFA | KİMDİR | YAZILAR | KİTAPLAR | ÖYKÜLER LİNKLER  |   @ MAİL  |      

 

solmenu

YAZILAR

Devletler de ölür

'İslami bisiklet'e nasıl binilir?

PKK’ya rağmen hak ve özgürlükler!

Ya Kürtler olmasaydı?

*Nerede benim rakım?” ya da nereden nereye?

Müslüman, ahlak ve para

Mardin Türkiye’ye ne söylüyor?

CHP neden iktidara gelemez ?

Cemaat mi camia mı tartışmalarına bir katkı

Cemaat, hükümet ve birkaç nokta

Havuza Taş Atma Yasaktır!

İslamcı aklın hazin göçü

İffeti yeniden hatırlamak

Düştüğümüz yerden nasıl kalkabiliriz?

En tehlikeli iktidar mücadelesi

Kadın ve eğe kemiği

Erkek erkektir

Erkekler nasıl adam olabilir?

Kimi Türk asker, kimi Türk bedelli doğar!

Bayram Otele mektup

Kâbe'nin tepesindeki saat niçin kaldırılmalı?

Tarikat ve cemaatlerin ayakta kalmasının sırrı

Derinden gelen haberler

Tepe lambalı araçlar neyin sembolü

Said-i Kürdi'den Said Nursi'ye -II

Said-i Kürdi'den Said Nursi'ye - I

Yeni ihraç malı laiklik mi?

Peçenizle beni korkutuyorsunuz

Cemaat

Mesele bölünmek değil ki...

Şiddete meyyalim, vallahi dertten

Varlığımız kime armağan

 

Reklam

 

 

uzamax

 

 

Sevgi Ve Şefkat

 

Sevgi Ve Şefkat Öyküleri

 

Hayat denen yolculuk sırasında "kötü" ya da "felaket" gibi görünen birçok şeyin altında yatan güzellikleri "Sevgi ve Şefkat Öyküleri"ni okuyarak paylaşabilirsiniz. 

Aşk ve Arkadaşlık

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk küçümseyici bir şekilde sorar: “Ben senden daha candan ve daha yakınım; sen niye varsın ki bu dünyada?”

Arkadaşlık tevazu ile cevap verir: “Sen gittikten sonra, ardında bıraktığın gözyaşlarını silmek için.”

YAZARDAN:

Sevgi ve Şefkat Öyküleri ile öykü dizimiz onuncu kitabına kavuşuyor. Bu diziyi başlatırken, birkaç hedefimiz vardı. Bunlardan birisi, kısa ama anlamlı öykülerle hayatın güzelliklerini paylaşmaktı. Hayat denen yolculukta her insanın benzer maceralar yaşadığını ve bu yolculuk sırasında “kötü” ya da “felâket” gibi görünen durumların altında çok güzellikler ve iyilikler yatıyordu. Her gün gazetelerden ve televizyon kanallarından gözümüze kara gözlükler giydirilmeye çalışılsa da, hayat güzeldi ve şükredecek şeyler çok daha fazlaydı.

Öykü kitaplarımızda diğer bir hedefimiz, bilgeliğin ya da hakikatin herhangi bir coğrafyayla sınırlı olmadığını göstermekti. Öykülerimizin hemen hepsi aynı noktaya parmak basıyordu: Hayatın para, mal-mülk vs. gibi sayılabilir ve ölçülebilir yanları değil; sevgi, merhamet, dostluk, şükür vs. gibi en insani boyutları önemliydi!

Öykü dizimizle, aynı zamanda, her yaştan okuru hedeflemiştik ve sevinerek diğer hedefler gibi bu hedefimize de ulaştığımızı gördük. Öykü kitaplarını yaşça küçükler kadar büyüklerin de zevkle okuduğunu; hatta bazı ailelerin birlikte oturup öykü okuduklarını ve o öyküleri tartıştıklarını öğrendik. Ne mutlu bize!

Başlangıçta amaçlamadığımız, ama daha sonra şahit olduğumuz bazı şeyler de oldu. Meselâ, okumaya hevesli olmayan birçok kişinin bu kitaplarla okuma alışkanlığını geliştirdiklerini gördük. Sonra, birçok öğretmen arkadaşımızın bu kitapları yardımcı okuma kitapları olarak kullandıklarını gördük. Ziyaret ettiğimiz kimi okullarda öykülerin coşkuyla paylaşıldığına şahit olduk...

Bizim için sevindirici olan başka bir nokta da, Türkiye’de bu tarz kısa öykü derlemelerine duyulan ihtiyacı ortaya koymamız ve ardımızdan birçok benzer kitapların yayınlanması oldu. İyi ve güzel’in birbirine rakip olamayacağına, olsa olsa birbirlerine destek olup aynı amaca hizmet edeceğine inandığımız için, benzerlerimizin varlığı bize ancak sevinç verdi.

Mesel Öykü Dizisi, aynı zamanda, kendisi gibi öncü bir projeye, Hayata Armağan Öyküler’e ilham kaynağı oldu. Kendi gerçek yaşam öykülerimizi paylaşabileceğimiz Hayata Armağan Öykülerkampanyası birkaç ay önce başladı. Editörlüğünü değerli kadim dostum Senai Demirci ile birlikte yaptığımız bu dizinin ilk kitabı, inşallah önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Böylece, hayatın paylaşılmaya değer acı-tatlı, sevinçli-hüzünlü veya muzip yönlerini okuyucularımız birbiriyle paylaşabilecekler.

Murat Çiftkaya

 

Yeni Sayfa 1

KİTAPLAR

 

 

sayfama giriş yapabilir,

arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

 

 

 

 

Reklam